Çanakkale Derbisini Yeni Çanspor Kazandı


 

Yeni Çan Spor  Biga Sporu Net Skorla Geçti:2-0


Bal ligi 12 grup Çanakkale derbisi  Pazar günü saat15:00 te Çan H. İbrahim Bodur Stadyumunda oynandı. Yoğun güvelik önlemleri altındaki müsabakada tatsız bir ve üzücü bir olay meydana gelmedi. Biga’dan sadece yönetim kurulu takip etiği müsabakaya taraftarlar maç boyunca hiç susmayarak damgasını vurdu. Maç sonunda  Çan spora Başkanı Kemal Yüksel ve Belediye başkanı Abdurrahman Kuzu soyunma odasına giderek futbolcuları galibiyetten dolayı kutladılar ve galibiyet primini yüksek belirledikleri öğrenildi.


Müsabaka ilk  yarı denk kuvvetler şeklinde geçti, Biga sporun bir topunun direkten döndüğü ilk yarıda   Yeni Çan spor golü köşe vuruşundan karambolde 45+1 Ali den geldi.

İkinci yarıya 1-0 önde çıkan Yani Çan spor kontrolü oyununu sürdürdü Biga spor ani kontra ataklarla sonuca gitmeye çalıştı 75 dakika kaptan Ahmet kullandığı köşe vuruşunda Yunus Emrah yükselerek kafayı vurdu ve 2-0 Yeni Çan spor öne geçti.

80 dakikada ikici sarı kartı gören Yunus Emrah kırmızı kart  görerek oyun dışı kaldı. Hakem 90+1 gösterdiği dakikalarda Çan spordan Sezer ve Biga  spordan Onur kırmızı kart görecek oyun dışı kaldılar. müsabaka Yeni Çan sporun 2-0 üstünlüğü ile sona erdi müsabaka sonunda futbolcu ve taraftarlar galibiyeti coşkuyla kutladılar.

Stat: H. İbrahim Bodur

Hakemler: Veysel Karani Özkan,Harun Günaydın  ( Bursa Bölgesi)Furkan Yaman(Yalova)  4. hakem Tolga Tugay İnan(Balıkesir)

Yeni Çan spor: Murat ,Çağatay ,Samet ,Ali, Yunus Emrah, Yaser, Sezer, Abai Bakoeev , Mehmet Aksel, Ahmet ,Ali serhat

Yedekler: Halil Can, Cengizhan , Eyüp Can, Erdem ,İzzet, Ceyhun, Burak

Teknik Direktör: Deniz Kibar

Biga Spor: Taner , Ali, Murat, Ercan, Giscart, Onur, Metin, Mehmet Selçuk, Necmettin , Kubilay, Cenk

Yedekler: Bartu , Burhan , Gürbüz ,Emre , Mehmet Yılmaz, Deniz , Harun

Teknik Direktör: İbrahim Küçük

 Goller: dakika:  45+1 Ali dakika.75  Yunus Emrah

Kırmızı kartlar: Yunus Emrah ve Sezer Yeni Çan spor Onur: Biga spor

 

HABER:Orhan OYANIK

İPEKYOLU HABER ÇANAKKALE

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz