İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Filiz: “Eğitim sistemimiz gözden geçirilmeli”


 

İYİ Parti Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. İ. Hüseyin Filiz, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı. Filiz, “Kendilerini ifade edebilen, araştıran, sorgulayan nesiller yetiştirmek için Türk eğitim sistemi gözden geçirilip, eksikler için adımlar atılmalı” dedi.

 

Açıklamasında, Türkiye’yi geleceğe taşımanın yolunun iyi yetişmiş nesillerle mümkün olacağına işaret eden Filiz, bunun için de nitelikli ve kaliteli eğitimin şart olduğunu kaydetti. Filiz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

”Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması doğrultusunda, en önemli basamağın nitelikli ve kaliteli eğitimden geçtiği bir gerçektir. Araştıran, sorgulayan, bilgi ve teknoloji üretebilen, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilen nesiller yetiştirmek adına, yeni eğitim ve öğretim yılını iyi değerlendirmek zorundayız.”

 

Türkiye’deki eğitim sisteminin daha fazla zaman kaybetmeden gözden geçirilmesi gerektiğini de belirten Filiz, açıklamasını şöyle tamamladı:

”Eğitim sistemi yeniden gözden geçirilmeli ve ilkokuldan itibaren çocuklarımızın, kendilerini iyi ifade edebilmeleri, okuduklarını anlamaları ve silgi kullanmadan, ilk defa da doğru yapabilme becerilerini kazandıracak şekilde düzenlemeler getirilmelidir. Ülkemizin yaşadığı sorunların temelinde ne yazık ki eğitim sistemimizdeki yanlışlar da var. Bunu düzeltmek kesinlikle bizlerin elinde. Mevcut iktidar biran önce eğitim sistemimizi gözden geçirip, gerekli düzenleme ve reformları hayata geçirmelidir. Yapısal ve sistemdeki belirsizliklere bağlı olarak öğrenci, öğretmen ve velilerin bu anlamda yaşadıkları sorunlar giderilmelidir. Özellikle son yıllarda eğitim sisteminde yaşanan karmaşa ve belirsizlikler mağduriyetleri de beraberinde getirmiştir. Ülkemizde şuan uygulamada olan eğitim sisteminden memnun olanların oranı çok düşük. Eğitimde alınacak mesafe ülkemizi de her alanda ileriye taşıyacaktır. Bu duygu ve düşünceler ile tüm öğretmen ve öğrencilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

HABER: NAZMİYE GÜLMÜŞ

İPEKYOLU HABER MERKEZİ

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz