İyi Parti’nin 27. Dönem Milletvekili Aday Listesi

Meral Akşener liderliğindeki İyi Parti, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday listesini Yüksek Seçim Kurulu’na sundu.

600 KİŞİLİK MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ BELLİ OLDU

İyi Parti’nin 24 Haziran seçimleri için gösterdiği 600 kişilik milletvekili aday listesi belli oldu.

İşte İyi Parti’nin milletvekili adayları:

ADANA

  1. İSMAİL KONCUK
  2. MEHMET METANET ÇULHAOĞLU
  3. ALİ AYDIN
  4. NİHAL AĞCA
  5. RECAİ MERCİMEK
  6. SİNEM ULUDAMAR
  7. MEHMET SERTAÇ DURAK
  8. VEDAT SABANCI
  9. EREN ÖZER
  10. HAMZA GÜLTEKİN
  11. ŞULE TÜDEŞ
  12. ERCAN ATALAY
  13. ALİ KABAKLI
  14. SİBEL ÇAKMAK
  15. İLKER KILINÇ

ADIYAMAN

  1. MAHMUT BOZKURT
  2. ABDURRAHMAN EROL ÖZBAY
  3. ZÜLFİKAR IŞIK
  4. FATİME ZEHRA AKBAŞ
  5. MAHMUT CİHAN GÜVENÇ

AFYONKARAHİSAR

  1. GÜLTEKİN UYSAL
  2. ABDÜLKADİR AKCAN
  3. OKŞAN ULUSOY EFE
  4. SELAHATTİN MÜHSÜRLER
  5. ALPER YAĞCI
  6. ÖMER ERYEŞİL

AĞRI

  1. BEDRİ YAVUZ HATUNOĞLU
  2. ADEM KILIÇ
  3. MUSTAFA YAŞAR
  4. AHMET FATİH COŞAR
  5. GÖKHAN LAFÇI
  6. MEDET EROĞLU

ANKARA-1

  1. KORAY AYDIN
  2. HALİL İBRAHİM ORAL
  3. MESUT ÖZARSLAN
  4. AYŞE SİBEL YANIKÖMEROĞLU
  5. MİNE BAŞ
  6. YETKİN ÖZTÜRK
  7. KADRİYE ÜNLER
  8. FEHMİ KANDEMİR
  9. BARIŞ DOĞAN
  10. ÇAĞLAR AY
  11. İHSAN KOÇAK
  12. KENAN TÜRÜDÜ
  13. HATİCE KÜÇÜK

ANKARA-2

  1. ŞENOL BAL
  2. ERSÖNMEZ YARBAY
  3. GÖKHAN BEKER
  4. FARUK KÖYLÜOĞLU
  5. HASAN SEYMEN
  6. HEDİYE AKDERE
  7. TUNCAY TEKAY
  8. HÜSEYİN ÖZLÜK
  9. BAHA CANKUT SARITAŞ
  10. ÇİĞDEM BİNGÖL
  11. BARIŞ ÇALIŞKAN

ANKARA-3

  1. DURMUŞ YILMAZ
  2. AYHAN ALTINTAŞ
  3. REŞAT ERDOĞAN
  4. TAMER KAYAALP
  5. AYŞE SUCU
  6. ÖMER KARAKAŞ
  7. HÜSEYİN ŞİMŞEK
  8. UMUTCAN GÜNERKAYA
  9. AHMET CAN BUĞDAY
  10. BÜLENT GÜRSOY
  11. ALİ IŞINER HAMŞİOĞLU
  12. BERİL GÜMÜŞ
  13. ANTALYA
  14. FERİDUN BAHŞİ
  15. HASAN SUBAŞI
  16. TUBA VAROL ÇOKAL
  17. FULYA YASEMİN
  18. KADRİ LEVENT DİM
  19. MUSA ERTUĞAN
  20. BÜNYAMİN SEÇME
  21. NEŞE TOKER
  22. MERYEM AYDOĞAN
  23. CAFER ÜNAL
  24. CAHİT KOCABEYOĞLU
  25. BİROL ÜSTEM
  26. ÖNAL ÇAVUŞOĞLU
  27. ALPER TUNÇER
  28. YAKUP CEM ÇINAR
  29. LEYLİ KEMAL

ARTVİN

  1. FİLİZ AKYÜZ
  2. KAMİL AKSU

AYDIN

  1. AYDIN ADNAN SEZGİN
  2. BERNA SUKAS
  3. HALİL İBRAHİM AKTEMUR
  4. ŞULE TUNTAŞ
  5. FEVZİ KÖSE
  6. SÜLEYMAN DEMİRCİ
  7. MUSTAFA ORHUN ÇETİN
  8. SEMRA YÜCEL

BALIKESİR

  1. İSMAİL OK
  2. KAMİL GÜLTEKİN ÖZTÜRK
  3. NEZAHAT SALON
  4. YAŞAR GENÇ
  5. BEGÜM KÜÇÜKOĞLU
  6. KERİMAN KÜLTÜR
  7. ÖZLEM URAL
  8. EROL AYDEMİR
  9. ONUR ŞENEL

BİLECİK

  1. MESUT TEKİN
  2. BATUHAN ATALAY

BİNGÖL

  1. MEHMET SAİT YAZICI
  2. ABDURRAHİM ARİÇ
  3. SELAHETTİN EKİNCİ

BİTLİS

  1. MEHMET SAİT YAZICI
  2. ABDURRAHİM ARİÇ
  3. SELAHETTİN EKİNCİ

BOLU

  1. MEHMET AYDIN
  2. İRFAN BAYAR
  3. NİMET İNCE

BURDUR

  1. OSMAN KURT
  2. HÜSEYİN ERDEM
  3. HATİCE FUNDA BÜLBÜL

BURSA-1

  1. İSMAİL TATLIOĞLU
  2. SAMİ BİLGE
  3. YÜKSEL SELÇUK TÜRKOĞLU
  4. YÜKSEL YILMAZ
  5. ABDULLAH ALAGÖZ
  6. SERMİN ÖZENSOY
  7. ÜSTÜN TUNALIGİL
  8. ÖZGÜR ŞİMŞEK
  9. AYHAN TAYFUR
  10. MERVE ASA

BURSA-2

  1. AHMET KAMİL EROZAN
  2. HASAN TOKTAŞ
  3. ADNAN İSLAMOĞULLARI
  4. SERPİL ARSLANTÜRK
  5. ALİ EKBER CAN
  6. BETÜL BAYRAKTAR ORHAN
  7. İSMAİL ŞENOL
  8. YAVUZ BÜLBÜL
  9. FAZLI SEYİS
  10. ÖZGEHAN KOÇER

ÇANAKKALE

  1. RIDVAN UZ
  2. İSMET BALKAN
  3. İKBAL AYTAÇ
  4. MEHMET TAMER ERGÜN
  5. ÇANKIRI
  6. AYDIN AYANOĞLU
  7. GAMZE ATALAY

ÇORUM

  1. FATİH MEHMET ARSLAN
  2. ABDULLAH KARAMAN
  3. SEFER YILMAZ
  4. SİNEM SARI

DENİZLİ

  1. YASİN ÖZTÜRK
  2. ŞULE TÜRKARSLAN
  3. NAFİZ ÖZ
  4. TEMEL BAŞBUĞ
  5. MEHMET ALİ UZAKGİDER
  6. ZEYNEP SÖZERİ
  7. MURAT GÜNGÖR
  8. HÜSEYİN KÖSEOĞLU

DİYARBAKIR

  1. MEHMET SALİM ENSARİOĞLU
  2. AHMET YİĞİT
  3. HANDAN KAÇMAZ
  4. CEVDET DEMİR
  5. NAZIM KAYA
  6. FERHAT ALTINDAĞ
  7. DOĞAN YONTÜRK
  8. ENGİN KONAKÇI
  9. NİHAT ARİF TEKİN
  10. SELMA TANİN
  11. ABDÜLBAKİ ÇAKMAK
  12. ABDÜLKADİR ÇELEBİ

EDİRNE

  1. MEHMET AKALIN
  2. ORHAN ÇAKIRLAR
  3. DİLEK KIRMIZI
  4. İSMET ERSÖZ

ELAZIĞ

  1. YAVUZ TEMİZER
  2. ABDÜLKERİM EFLATUN
  3. ALİ YÜCEL UYGUR
  4. MUSTAFA KEMAL ATİKELER
  5. ENİS GİRAY

ERZİNCAN

  1. AYŞE ŞÜKRAN ALPTEKİN
  2. CENANİ DAĞHAN ÇAKMAK

ERZURUM

  1. MUHAMMET NACİ CİNİSLİ
  2. ZEKAİ KAYA
  3. FATMA CANAN UÇAR
  4. YILMAZ CEYRAN
  5. ALPASLAN KÜNİ
  6. DENİZ SİNİCİ

ESKİŞEHİR

  1. ARSLAN KABUKÇUOĞLU
  2. ÖMER İBRAHİM SAYIN
  3. EREN EKMEN
  4. EBRU SERVİ

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz