MESLEK EDİNDİRME KURSUNA YOĞUN İLGİ
 


Şahinbey Belediyesi ve İŞKUR işbirliği ile düzenlenen Meslek Edindirme Kurslarına kayıt yaptırmak isteyen yüzlerce kişi sabahın erken saatlerinde Yaşar Torun Gençlik Merkezi önünde uzun kuyruklar oluşturdu.


 


Şahinbey Belediyesine bağlı 86 sosyal tesisin 28’inde 70 ayrı branşta verilen Meslek Edindirme Kursları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. 2 ile 6 ay arası süren kurslar sonrasında kursa katılan vatandaşlar iş kurmak için sertifikalarını aldıktan sonra KOSGEB’e başvurarak kendi iş yerlerini kurabilme imkânına sahip olabiliyorlar.


 


MESLEK SAHİBİ OLMAK İSTİYORLAR


Şahinbey Belediyesi bünyesinde bulunan Yaşar Torun Gençlik Merkezi   bilgisayar destekli muhasebe, hasta kabul ve kuaförlük kursları için 127 yeni kursiyer alımı gerçekleştirilirken iki günlük başvuru süresinde 3 branş için 1000’e yakın kişi başvuru yaptı.


 


7505 KİŞİ EĞİTİM ALIYOR


Şahinbey Belediyesi 28 sosyal tesisinde verilen meslek edindirme kurslarında 7505 kişi eğitim almaya devam ediyor. 70 farklı branşta verilen Meslek Edindirme Kursları 2 ile 6 ay arasında değişen süreler ile kursiyerler yetiştiriliyor.


İPEKYOLU HABER MERKEZİYorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz