ŞAHİNBEY BELEDİYESİ’NİN LYS BAŞARISI


 

Şahinbey Belediyesine bağlı sosyal tesislerde eğitim gören öğrenciler yine girdikleri sınavlarda büyük başarılar gösterdiler.

Şahinbey Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde 4.sınıftan başlayarak 12.sınıf ve lise mezunu öğrencilere kadar her kademe de öğrencilere eğitime destek kursları verilmektedir. Eğitime destek kurslarından bu yıl 20.990 bin öğrenci faydalanırken, YGS-LYS hazırlık kurslarında eğitim alan 1.192 öğrencinin 919’u üniversitelerin lisans ve ön lisans bölümlerine yerleştirilerek, üniversite yerleştirmelerinde yüzde 77,1’lik başarı sağlandı. Üniversiteye yerleşen 919 öğrencimizin 19’u Tıp Fakültesine, 13’ü Hukuk Fakültesine, 7’si Diş Hekimliği, 5’i Veteriner Fakültesi, 3’ü Eczacılık Fakültesi, 106’sı Eğitim Fakültesi, 93’ü Fen-Edebiyat Fakültesi, 77’si Hemşirelik-Sağlık Fakültesi, 46’sı İlahiyat Fakültesi, 113’ü İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 33’ü Açık Öğretim Fakültesi, 94’ü Sağlık M.Y.O’ya, 12’si Besyo-Polis M.Y.O’ya, 70’i Mühendislik-Mimarlık Fakültelerine ve 228’i ise diğer M.Y.O yerleşti.

 

GÖZDE LİSELERİ KAZANDILAR


Şahinbey Belediyesi’ne ait Sosyal Tesislerde eğitim gören ve TEOG sınavına hazırlanan 2.293 öğrenci Gaziantep’in önemli liselerine yerleşerek büyük bir başarı gösterdiler.

Sosyal Tesislerinde Asım’ın Nesli’ni yetiştiren Şahinbey Belediyesi, eğitim alanındaki başarı grafiğini her geçen gün daha da arttırıyor. Şahinbey Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde eğitim gören 94 öğrenci Fen Lisesi’ni, 12 öğrenci Sosyal Bilimler Lisesi’ni, 1.348 öğrenci Anadolu Lisesi’ni, 117’ Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni  544 öğrenci Meslek Liselerini kazanma başarısı gösterdi.

 

‘‘ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUM’’

 

Şahinbey Belediye’nin eğitime her alanda destek verdiğini ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Sosyal tesislerimizde ve gençlik merkezlerimizde birçok öğrencimize ücretsiz kurs veriyoruz. YGS-LYS hazırlık kurslarında eğitim alan 1.192 öğrencinin 919’u üniversitelerin lisans ve ön lisans bölümlerine yerleştirilerek, üniversite yerleştirmelerinde yüzde 77,1’lik başarı sağladık. Bu yıl 2.293 TEOG sınavına giren öğrencimiz var. Bu sınava giren öğrencilerimizden 94 öğrenci fen lisesini, 12 öğrenci sosyal bilimler lisesini, 1.348 öğrenci Anadolu liselerini, 117 öğrenci Anadolu İmam Hatip Lisesini, kazanma başarısı gösterdi. Şahinbey Belediyesi olarak, Asım’ın Nesli’ni yetiştirmeye çalışıyoruz. Geleceğin Türkiye’sini şekillendirecek gençlerimizin eğitimine katkıda bulunuyoruz. Öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutlarken öğretmenlerimizi, velilerimizi, idarecilerimizi ve emeği geçen herkesi yürekten tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

İPEKYOLU HABER MERKEZİ

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz