ŞEHİTKAMİL’DE SERTİFİKA HEYECANI


 

-ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ ÖNEMSİYOR

 

-İNGİLİZCE KURSUNU TAMAMLAYAN ÖĞRENCİLER SERTİFİKALARINI ALDILAR

 

Şehitkamil Belediyesi’nin Hanımlar Lokali Sosyal Tesisinde, yaz tatili boyunca İngilizce kursuna katılan öğrenciler, 2 aylık eğitimden ardından sertifikalarını aldı. Kendileri için açılan İngilizce kursuna yoğun ilgi gösteren öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlıklı girecek.

 

Eğitim-öğretime verilen arayı değerlendirmek adına Şehitkamil Belediyesi Hanımlar Lokali’nde açılan İngilizce kursuna yoğun katılım oldu. 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencileri, haftanın 5 günü olmak üzere 2 ay boyunca kursa gelerek İngilizce öğrendi. İngilizce eğitimi alan öğrenciler, yeni eğitim ve öğretim yılına hazır girecek. Kurs sonunda yapılan sınav ile birlikte başarılı olan öğrencilere sertifikaları verildi.

 

ÖĞRENCİLERİMİZE OKUL HAYATLARINDA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLİYORUM

Öğrencilerinin sertifika mutluluğuna ortak olduğunu dile getiren Hanımlar Lokalı İngilizce Öğretmeni Aysel Yılmaz, “Yaz dönemi olması nedeniyle ortaokul öğrencilerimiz için İngilizce kursunu açtık. Haftanın 5 günü olmak üzere 2 ay boyunca, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf olarak gruplar halinde öğrencilerimize eğitim verdik. Öğrencilerimiz, gelecek eğitim ve öğretim yılı döneminde İngilizce derslerini burada önden almış oldu. Böylece öğrencilerimizin okul hayatına önceden katkı sağlamış olduk. Bugün de kursu tamamlayan öğrencilerimize sertifikalarını dağıttık. Ben tüm öğrencilerimize okul hayatlarında şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

 

İNGİLİZCE KONUSUNDA TÜM EKSİKLİKLERİMİZİ GİDERDİK

Eğitimlerin verimli geçtiğini belirten öğrenciler ise, “Yaz tatili dönemi boyunca Şehitkamil Belediyemizin Hanımlar Lokali’nde açmış olduğu İngilizce kursuna geldik. Burada okul da işleyeceğimiz İngilizce dersini önceden almış olduk. İngilizce konusunda tüm eksikliklerimizi giderdik. Okul öncesi aldığımız bu eğitimlerle de okula daha hazırlıklı bir şekilde girmiş olduk. İngilizce kursunun açılmasından dolayı çok memnunuz. Hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Bizlere İngilizceyi en güzel şekilde öğretti. Almış olduğumuz eğitimler sonunda sertifikamızı da aldık, çok mutluyuz” ifadelerini kullandılar.

 

İPEKYOLU HABER MERKEZİ

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

Yorum Yaz